Laser frakcyjny PERFECTUS IINowość w gabinecie Eliza Instystut Piękna – laser frakcyjny PERFECTUS II – rewolucja w dziedzinie laserów frakcyjnych.

Najnowocześniejszy laser na rynku medycyny estetycznej umożliwiający regenerację, odmłodzenie skóry twarzy i ciała, liftingu powiek, likwidacji zmarszczek, blizn potrądzikowych i pourazowych, rozstępów, poszerzonych porów i wszelkiego rodzaju przebarwień.

Na czym polega zabieg?

Wiązka laserowa w sposób kontrolowany uszkadza skórę, powodując utworzenie licznych kolumn ablacyjnych. Są to miejsca, w których światło lasera wnika w głąb skóry, powodując odparowanie wody ablację i uszkadzając termicznie komórki skóry właściwej i naskórka. Powoduje to uruchomienie procesów naprawczych prowadząc do remodelingu skóry właściwej poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Nowo wytworzony naskórek jest gładki, pozbawiony przebarwień i zmian posłonecznych.

Laser Perfectus II umożliwia wykonanie różnorodnych zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej takich jak:
 • Resurfacing – głęboki peeling, głęboki lifting skóry
 • Redukcja blizn zanikowych, przerostowych czy potrądzikowych
 • Redukcja przebarwień, czyli odnowa uszkodzonej przez słońce skóry
 • Zwiększenie gęstości oraz napięcia skóry
 • Poprawa owalu twarzy
 • Lifting powieki górnej
 • Lifting biustu
 • Redukcja rozstępów
 • Usuwanie zmian skórnych: brodawek, włókniaków
 • Redukcja blizn powypadkowych i chirurgicznych
 • Odmłodzenie skóry szyi, dekoltu oraz dłoni
 • Usuwanie zmarszczek twarzy m.in. w okolicach oczu
Niewątpliwym atutem lasera Perfectus™ 40W jest wykorzystanie 5 systemów pracy:

• CUT SYSTEM,
• FRACTIONAL SYSTEM,
• 3D SYSTEM,
• SOFT TOUCH SYSTEM,
• ENDOVAGINAL SYSTEM

Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy 300 mikronów , rozłożonych równomiernie po skórze dzięki głowicy skanującej . Zastosowana w laserze regulacja skanu powoduje rozłożenie impulsów najdalej od siebie, co sprawia, że przegrzanie tkanek otaczających zredukowane jest do minimum.

Dobierane indywidualnie do pacjenta parametry czyli moc ( od 0,5 do 40 W) oraz wielkość skanowanej powierzchni pozwalają na wykonanie zabiegu szybko i bezboleśnie bez wcześniejszego znieczulenia.

Jednym z głównych zadań lasera frakcyjnego jest jego wpływ na regenerację włókien kolagenowych.

Pod wpływem promieniowania wytwarzanego przez laser CO2 następuje skracanie się włókien kolagenowych o 1/3 długości, co z kolei powoduje pogrubienie skóry oraz jej wygładzenie.

To przemodelowanie włókien wykorzystano przy usuwaniu zmarszczek oraz blizn potrądzikowych.

Laser frakcyjny Perfectus™ 40 W to także niezwykle skuteczne zabiegi usuwania znamion, brodawek, włókników itp. Laser wykorzystuje funkcję ULTRAPULSU, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia termicznego otaczających tkanek, a proces gojenia jest szybki i bezbolesny. Nasz laser jako dodatkowy atut posiada specjalną wiązkę promieniowania, która wizualnie określa obszar, na którym jest wykonywana procedura zabiegowa ( AimingBeam 635nm ) pozwala to w sposób jednoznaczny określić miejsca penetracji wiązki.

Efekty zabiegu:

Przeciwwskazania:
- aktywne infekcje skórne,
- stosowanie doustnych retinoidów w czasie ostatnich 6 miesięcy,
- ciąża i okres karmienia piersią.


Kriolipoliza

Przełom w odchudzaniu

Nieinwazyjna redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą zimna.

Diety i intensywne ćwiczenia nie pomagają, a Twoje fałdki tłuszczu w dalszym ciągu są tam gdzie być ich nie powinno?

Kriolipoliza jest rozwiązaniem idealnym dla Twojego ciała!

Zabiegi, wykorzystujące inne metody oddziaływania na komórki tłuszczowe np. laser, fale ultradźwiękowe czy operacje usunięcia tłuszczu (liposukcja), niosą duże ryzyko zniszczenia innych tkanek w procesie spalania lub wydobywania (odsysania) komórek tłuszczowych.
Konieczny jest wówczas okres przejściowy, aby powrócić do dotychczasowej sprawności.
Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda, która polega na redukcji tkanki tłuszczowej przy działaniu niskiej temperatury (około 3°C do -10 C).

Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp.

Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, a efekty zaczynają być zauważalne już po ok. 2-3 tygodniach. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni. Zabieg przeznaczony jest dla osób posiadających nadmiar miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej, np.: na brzuchu, udach, łydkach, pośladkach, w okolicach bioder, w dolnej części pleców czy na ramionach.


Jak wygląda zabieg

Zabieg trwa od 30 do 60 min. Specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega schłodzeniu. W otworze głowicy znajdują się płytki chłodzące, powodujące proces kriolipolizy. Dzięki próżni skóra przylega dokładnie do płytek chłodzących.

Proces kriolipolizy jest selektywny i polega na powodowanym wychłodzeniem obumieraniu adipocytów bez naruszenia sąsiednich organów i komórek o innych funkcjach. Obumarłe komórki zostają w naturalny sposób stopniowo wydalane z organizmy, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu grubość tkanki tłuszczowej maleje. Finalny rezultat osiągany jest po 4-6 tygodniach, po tym okresie zabieg można powtórzyć na tym samym obszarze.

Po 5 dniach Początek stanu zapalnego. W pierwszym tygodniu po zabiegu komórki tłuszczowe rozpoczynają proces stopniowej redukcji wielkości.

Po 15 dniach Maksymalny proces zapalny nastąpi około 15 dni po zabiegu, kiedy komórki tłuszczowe otoczone są histiocytami, limfocytami i innymi komórkami jednojądrzastymi. Komórki tłuszczowe rozpoczęły już proces stopniowej redukcji.

Po 30 dniach Od 15 do 30 dni po zabiegu ustępuje stan zapalny i zachodzi proces fagocytozy: komórki tłuszczowe stopniowo pochłaniane są i eliminowane z organizmu.

Ile zabiegów, jakie rezultaty?

W zależności od grubości tkanki tłuszczowej zabieg trwa od 30 do 60 minut. Głowica zasysa około 150 cm² tkanki tłuszczowej. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej pacjent może wymagać 1,2 lub 3 sesji. Przerwa między zabiegami powinna trwać około 4-6 tygodni. Tkanka tłuszczowa zanika stopniowo, rezultaty można więc w pełni ocenić po 6 tygodniach po zabiegu. W ciągu pierwszych 15 dni powinno być zauważalne 30% – 40% efektu.

Wskazania do zabiegu

Nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, pośladkach, w obszarze pasa, boków, dolnej części pleców. W niektórych przypadkach: nadmierna tkanka tłuszczowa na ramionach.

Jakie są odczucia podczas zabiegu?

Zabieg jest bezbolesny, może powodować: Uczucie delikatnego napięcia w okolicach obszaru zabiegu, wskutek zastosowania próżni. Miejscowe intensywne uczucie schłodzenia, głównie na początku sesji zabiegowej. Pod koniec sesji zabiegowej obszar wessany do głowicy zaczerwieni się, może spuchnąć oraz ulec utracie czucia. Po 1-2 godzinach objawy znikają.

Jakie są objawy po zabiegu?

Najczęściej: zaczerwienienie i odrętwienie na obszarze zabiegu, może trwać do kilku godzin po sesji. Zależnie od pacjenta zaburzenia czucia mogą występować przez kilka dni Rzadko: słaby krwiak, który znika w ciągu kilku dni, ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów” związany z wywołanym kriolipolizą stanu zapalnego tkanki tłuszczowej, który znika w przeciągu kilku dni Bardzo rzadko (poniżej 0,01% pacjentów): ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów”, który utrzymuje się dłużej niż 7 dni, związany jest z wywołanym kriolipolizą stanem zapalnym tkanki tłuszczowej, który znika najpóźniej w 3 tygodniu po zabiegu. Pacjent może powrócić do normalnej aktywności bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania:

Nie ma wielu przeciwwskazań dla przeprowadzenia zabiegu kriolipolizy. Aby rozwiać wątpliwości w trosce o zdrowie pacjentki, każdorazowo przed każdym zabiegiem przeprowadzamy wywiad. Choroba Raynauda Krioglobulinemia Napadowa hemoglobinuria Ciąża Stany zapalne, rany, zapalenie skóry, miejscowe zaburzenia krążenia, pokrzywka w miejscu zabiegu.


Termolifting – RF frakcyjny

RF z funkcją fractional RF dedykowana jest do zabiegów liftingujących, anti-aging, wygładzających skórę, a także poprawiających jej elastyczność.

Specjalne wymienne końcówki do głowicy zakończone są mikro elektrodami, które umożliwiają głęboką penetrację skóry.

Fala radiowa przenikająca przez końcówkę równomiernie przenika w głąb skóry.
W zależności od wyboru zagęszczenia elektrod regulujemy głębokość przenikania fali radiowej - od naskórka po skórę właściwą.

Tak skonstruowana głowica umożliwia tzw frakcjonowanie RF, które zmusza skórę do głębokiej odnowy. Uaktywnia jej wszystkie procesy naprawcze, tym samym przyczyniając się do remodelingu kolagenu, a także stymulacji fibroblastów do produkcji najważniejszych włókien podporowych skóry. Fractional Rf dostarcza energię skuteczniej do głębokich warstw skóry właściwej niż tradycyjne lasery frakcyjne. Energia cieplna przenika do głębokości ok. 400 mikronów.

Dzięki zastosowaniu fractional Rf pozostają zminimalizowane uszkodzenia naskórka.

WSKAZANIA:
• poprawa konturu twarzy
• wygładzenie zmarszczek
• poprawa kondycji skóry
• poprawa kondycji dłoni
• ujędrnienie piersi
• ujędrnienie skóry pośladków
• ujędrnienie skóry ud
• lifting twarzy, szyi i dekoltu
• obkurczenie zwisającego podbródka
• uniesienie opadających powiek górnych
• wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek
• napięcie tzw.” chomiczków”
• zniwelowanie bruzdy nosowo-wargowej
• zlikwidowanie tzw. „ bruzd palacza”
• ujędrnienie skóry przedramion


PRZECIWWSKAZANIA:
• rozrusznik serca
• metalowe implanty w miejscu zabiegu
• choroby nowotworowe
• uszkodzenie skóry w miejscu zabiegu
• aktywne choroby bakteryjne i wirusowe
• zaburzenia czucia
• ciąża
• okres karmienia


Liporadiologia Vinci IILiporadiologia to zabieg na ciało, dzięki któremu następuje regeneracja skóry, wyszczuplenie sylwetki a także likwidacja cellulitu.

Do tego zabiegu używa się nowoczesnego, innowacyjnego urządzenia o nazwie Liporadiologie Vinci II. Metoda jest w pełni nieinwazyjna. W gruncie rzeczy nie jest to tylko zabieg, a wręcz metoda leczenia skierowana do osób ze schorzeniami związanymi z otyłością. Dzięki niej możemy miejscowo wyleczyć otyłość, wiotkość skóry a nawet usunąć cellulit.

Liporadilogia Vinci II - metoda na skuteczne odchudzanie, modelowanie sylwetki i cellulit

Liporadiologia to obecnie jedna z najbardziej skutecznych metod, jeśli chodzi o:
 • Wymodelowanie sylwetki
 • Wyszczuplenie sylwetki
 • Zregenerowanie skóry
 • Zlikwidowanie cellulitu

Metoda ta sprawdza się idealnie na brzuchu, udach, pośladkach, ramionach i wszystkich innych partiach ciała, których wygląd chcemy poprawić.
Urządzenie znalazło również zastosowanie w walce z opadającym owalem twarzy i niechcianym drugim podbródkiem a nawet opadającymi powiekami. Należy podkreślić, iż jest to idealny sposób dla pań borykających się z zwiotczeniem skóry po odchudzaniu, czy nawet po ciąży.

W trakcie zabiegu z użyciem Liporadiologie Vinci II wykorzystywane są:
 • Promieniowanie podczerwone IR
 • Laser biostymulujący
 • Światło Led
 • Próżniowy masaż ssący
 • Fale radiowe biopolarne
 • Masaż mechaniczny rolkami specjalnie profilowanymi
 • Masaż próżniowy ssący (vacuum) ma za zadanie dotrzeć do głębszych warstw naszej skóry.

Taka metoda pobudzi krążenie limfy i krwi, co po pierwsze przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej, a po drugie dotleni i odżywi tkanki. Nastąpi również odprowadzenie nadmiaru płynów i zostaną usunięte toksyny.

Fale radiowe biopolarne i ich dobroczynna moc jest już znana, więc również są tutaj wykorzystane.
Dzięki nim następuje stymulacja do odbudowy włókien kolagenowych, przy jednoczesnym rozluźnieniu cellulitu, znajdującego się w tkankach. Ciepło wytwarzane przez fale zredukują więc tkankę tłuszczową a z zewnątrz będzie widoczna znaczna poprawa skóry. Nie można zapomnieć o zbawiennym działaniu masażu mechanicznego rolkami profilowanymi. Dzięki nim również redukujemy cellulit i przywracamy jędrność i elastyczność naszej skórze.

Światło LED to nowość, jeśli chodzi o zastosowanie w takich metodach. Nowość, ale jakże skuteczna.
Światło wnika w skórę i pobudza do działania fibroblasty, których zadaniem jest produkcja elastyny, glikozaminy, kolagenu oraz glikoprotein. Efektem jest opóźnienie procesu starzenia się skóry. Innym walorem jest wspomaganie krążenia i łagodzenie zaczerwienień a nawet spuchniętych worków pod oczyma.

WSKAZANIA :
• Redukcja tkanki tłuszczowej
• Redukcja cellulitu
• Ujędrnienie skóry
• Ujędrnienie piersi
• Modelowanie sylwetki
• obrzęki (przede wszystkim nóg, co objawia się uczuciem ciężkości)
• bóle mięśni i kręgosłupa
• napięcie mięśni spowodowane stresem

PRZECIWWSKAZANIA:
• choroby nowotworowe
• ciąża i okres karmienia piersią
• epilepsja
• implanty elektroniczne/metalowe
• łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu
• miesiączka
• nowotworowe i przed nowotworowe zmiany na skórze
• przerwanie ciągłości skóry w miejscu wykonywania zabiegu
• stany zapalne skóry
• stosowanie peelingów (14 dni przed zabiegiem)

Liporadiologia Vinci II poprawia wygląd pacjentów na wiele sposobów:
umożliwia wykonanie liftingu, pozwala skutecznie zmniejszyć ilości tkanki tłuszczowej oraz umożliwia pozbycie się zmarszczek. Oprócz tego, poprzez zastosowanie ciepła, pobudza ona krążenie krwi, co poprawia ukrwienie i utlenowanie tkanek, a oprócz tego zwiększeniu ulega eliminacja substancji toksycznych dla organizmu.